Dr Magdalena Korwin

Dr Magdalena Korwin

okulista

lekarz medycyny estetycznej, MD Clinic

opinia

Kolagen to najważniejsze włókno podporowe skóry, które sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Można porównać go do rusztowania. U młodych osób taka podpora jest trwała i mocna, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz słabsza i mniej stabilna. Najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku.

 

LINERASE jest silnym stymulatorem kolagenu, włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność. Dzięki swojej bioaktywności stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które wytwarzają nowe – młode włókna kolagenowe przyczyniając się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Preparat działa jak impuls uaktywniający naturalne procesy regeneracyjne. Pod jego wpływem dojrzała skóra zagęszcza się tak, jakby wciąż była młoda.

 

Składnikiem LINERASE jest atelokolagen, pochodna kolagenu typu I, z którego usunięto telopeptydy, dzięki czemu terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych. Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz specjalista w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności, gęstości i blasku skóry.